Przejdź do treści
s1
s2
s3
Przejdź do stopki

Z GOPR bezpiecznie w góry!

Z GOPR bezpiecznie w góry!

Treść

W ramach projektu „Akademia małego Turysty na Podhalu – profilaktyka i bezpieczeństwo w górach” gościliśmy w poniedziałek 21.09. ratowników i przewodników Gorczańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Grupy Podhalańskiej, Oddział Krościenko.

Pani  Elżbieta Opyd wraz z kolegą opowiedzieli oraz zademonstrowali uczniom klas: 7, 8A, 8B jak należy przygotować się do wyprawy oraz zachowywać w górach podczas pieszych wycieczek, na co należy zwracać szczególną uwagę oraz jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i towarzyszących nam osób. Uczniowie brali aktywny udział w prelekcji, odpowiadali na pytania, chętnie dzielili się swoją dotychczasową wiedzą oraz uzupełniali ją o nowe informacje! Prowadzący za pomocą różnych rekwizytów demonstrowali odpowiednie zakładanie, używanie sprzętu górskiego, wyjaśniali co należy robić podczas nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji  - czyli jak bezpiecznie wyjść i powrócić z górskich wypraw!

Uczniom prelekcje bardzo się podobały mamy więc nadzieję, że są teraz dużo lepiej przygotowani do pieszych wędrówek po górach!

36230