Przejdź do treści
s1
s2
s3
Przejdź do stopki

Samorząd Uczniowski

Treść

 

Skład Samorządu Uczniowskiego

Zadania

Regulamin

 


 

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy wykazali solidarność z osobami cierpiącymi na autyzm i założyli na siebie niebieskie ubranie. Znów pokazaliście, że można na Was liczyć. Dziękujemy!

 


 

Akcja Dzień bez plecaka - No backpack day  ogłoszona przez Samorząd Uczniowski na dzień 25.03.2024 r obudziła w uczniach niespotykane pokłady kreatywności.
Zadaniem uczniów było przynieść do szkoły swoje książki i zeszyty w czymkolwiek innym niż klasyczny plecak. Uczniowie byli widziani z koszykami, walizkami, wiadrami, wózkami, chlebakami. Nic w tym niesamowitego. W Dzień bez plecaka uczniowie mogli dać upust swoje fantazji. Ich pomysły były rzeczywiście zaskakujące, a niektóre wręcz szalone. Akcja wywołała dużo radości na twarzach dzieci i pozytywnej energii.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość!
W tym miejscu warto zaznaczyć, że zwyczaj obchodów Dnia bez plecaka pochodzi z USA, gdzie dzieci w ten dzień przychodzą do szkół bez plecaków, a swoje książki i przybory przynoszą w plastikowych torbach lub po prostu w rękach. Ma on na celu zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata.
 

 

 


 

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji "Skarpetka nie do pary" i tym samym okazali solidarność z osobami z Zespołem Downa.

 


 

Samorząd Uczniowski z okazji  Walentynek zorganizował pocztę walentynkową. Już 5 lutego przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała na kartki. Każdy z uczniów naszej szkoły przez cały tydzień mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

W piątek korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów przez przedstawicieli SU. 
Prócz uczniów kartkami obdarowani zostali także nasi nauczyciele i pracownicy szkoły.

Zadbajmy o to, aby Święto Walentynkowe nie trwało tylko jeden dzień, ale cały rok. Pamiętajmy o tym, że "miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.

 


 

 

 

 

 

 

124911